Wentylacja i rekuperacja

Poszukujesz skutecznego sposobu na dostarczenie świeżego powietrza do swojego domu? Postaw na systemy rekuperacji! To rozwiązanie, które nie tylko zapewni doskonały mikroklimat we wnętrzu Twojego mieszkania, ale także usunie z niego nadmierną wilgoć, pozwoli pozbyć się zaduchu czy nieprzyjemnego zapachu.

Sercem systemu wentylacji mechanicznej są rekuperatory, czyli urządzenia, których zadaniem jest odzyskiwanie ciepła z wywiewanego z wnętrza domu powietrza. Choć może nie brzmi to specjalnie przekonująco, to jednak warto mieć na uwadze, że ciągła wymiana powietrza sprawia, że w domu panuje znacznie lepszy komfort termiczny, a także spadają wydatki na ogrzewanie.

Nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie

System wentylacji grawitacyjnej w domu zwiększa wydatki na ogrzewanie nawet do 50 procent! Jeżeli przeraża Cię ta perspektywa to już dziś postaw na rozwiązania z zakresu wentylacji mechanicznej. To rozwiązanie nowoczesne oraz wyjątkowo przyjazne dla środowiska. Zastosowanie wentylacji mechanicznej znacznie zmniejszy Twoje rachunki za ogrzewanie!

Czy wiesz o tym, że dzięki rozwiązaniom z zakresu wentylacji mechanicznej możesz odzyskiwać energię z ciepła? Tak, to nie pomyłka! Jest to możliwe dzięki rekuperatorom – wymiennikom ciepła, które pozwalają na skuteczną wymianę powietrza oraz utrzymanie temperatury na stabilnym poziomie.

Zalety wentylacji mechanicznej

Nie wiesz czy warto zainstalować w system wentylacji mechanicznej? Przekonaj się, że takie rozwiązanie to nie tylko znaczna ulga dla Twojego portfela, ale również o wiele bardziej przyjemny mikroklimat. Instalacje wentylacji mechanicznej wyposażone są w filtry, które eliminują kurz czy pyłki, a w rezultacie znacznie ułatwiają funkcjonowanie osobom z alergiami.

Wyposażona w wymiennik ciepła wentylacja mechaniczna pozwala też na bardzo precyzyjne sterowanie ilością wywiewanego/nawiewanego powietrza. Takie nowoczesne systemy wentylacji to także znacznie większy komfort termiczny, nawet bez konieczności otwierania okien! Co ciekawe, okna w domu z wentylacją mechaniczną nie zachodzą parą, ponieważ wymiana powietrza realizowana jest przez tę instalację.

Profesjonalna obsługa i fachowe doradztwo

Zastanawiasz się czy warto postawić na wentylację mechaniczną w swoim domu? Skontaktuj się z nami! Zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie rozwiązań z dziedziny wentylacji i klimatyzacji. W naszej firmie pracują wyszkoleni specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży, którzy wybiorą dla Twojego domu optymalne rozwiązanie.